Kars Büyükboğatepe köyünde 1973 yılında dünyaya gelen Gökhan Hacıoğlu, eğitimini Kars’ta tamamladı. 1991 yılında İstanbul’a gelen Hacıoğlu, elektrik teknisyenliği ile ilgili çeşitli eğitimlere katıldı ve 1991 – 1995 yılları arasında tecrübe edinmek amacıyla çeşitli işletmelerde çalıştı. Tecrübe kazanan Hacıoğlu, hayalindeki işi kurabilmek için bilgi ve becerisini pratik olarak geliştirmiş oldu.

1995 yılında Beylikdüzü’nde 3 arkadaş elektrik sektörü üzerine ortak bir firma kurdu. Gökhan Hacıoğlu, 2 yıl sonra 1997 yılında kendisine ait olan Onur Elektrik Limited Şirketi’nin temellerini attı ve 14 yıl sonra Onur Elektrik iştiraki olan Onur Isıl İşlem Sanayi Limited Şirketi’ni kurdu. Kısa zamanda adından söz ettiren Onur Elektrik Limited Şirketi ve Onur Isıl İşlem Sanayi Limited Şirketi, İstanbul ve Türkiye genelinde Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışmaktadır.

2019 yerel seçimlerinde İYİ Parti Arnavutköy Belediye Meclis Üyesi adaylığı ile siyasete adım atan Gökhan Hacıoğlu, sonrasında İYİ Parti Arnavutköy İlçe Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. 2020 yılında ise İYİ Parti İstanbul İl Yöneticiliği görevine seçilen Hacıoğlu, aynı zamanda birçok sivil toplum kuruluşunda aktif görevlerde bulundu. Halen Arnavutköy Kars, Ardahan, Iğdır (KAIDER) Derneği Başkan Yardımcılığı görevine devam eden Hacıoğlu, evli ve 2 çocuk babasıdır.